Dzisiaj jest: Piątek, 17 sierpnia 2018 r., Imieniny: Jacka i Mirona

W skład KSMMiR wchodzą:

Aktualności

Gdynia, dnia 07 lutego 2011 r

 

  1. Sprawozdanie z działalności Komisji Międzyzakładowej w roku 2010 - szczegóły w załączniku -> PDF1.
  2. Pismo KM MSiPR do Komisji senackich w sprawie 10% redukcji zatrudnienia - szczegóły w załączniku -> PDF2
  3. Odpowiedź Klubu Parlamentarnego PiS na pismo do Senatu (jedyna, która otrzymaliśmy)- szczegóły w załączniku -> PDF3

 

ksm

Pozdrawiam.

Krzysztof Kowalczyk

KM NSZZ "Solidarność"

MSPiR oraz PRO

 


  Gdynia, dnia 14 września 2009 r

Drodzy Koledzy!

 

 

W dniu 09.09.2009 roku związki zawodowe działające w Służbie SAR podpisały porozumienie kończące spór zbiorowy w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa.

Osiągnęliśmy swój cel, którym były podwyżki płac. Wzrost wynagrodzeń następuje od 01.09.2009 roku.

Dziękuję wszystkim Kolegom i Koleżance ( mamy jedną Panią w BSR Sztutowo ) za czynny udział w protestach: w Kołobrzegu i później w akcji oflagowania statków i baz.

Szczególnie dziękuję ratownikom z Władysławowa, Kołobrzegu, Darłowa i Dziwnowa.

Bez naszych akcji protestacyjnych na pewno nie byłoby w MSPiR podwyżek płac.

Pozdrawiam wszystkich marynarzy i ratowników ( również tych nie biorących udziału w protestach, z przyczyn obiektywnych, z lenistwa lub bojaźni ).

 

 

Marian Kumiszcza

Przewodniczący NSZZ Solidarność w Służbie SAR

 

 

 

 


 

 

 

Poniżej przedstawiamy pismo z Ministerstwa Infrastruktury, które zostało wysłane dzień po naszym piśmie do Pani Minister. Pismo do nas dotarło, ale niestety urzędnicy z MI nie zdobyli się nawet na poprawne zaadresowanie.
Jak w takiej sytuacji oczekiwać sprawnego prowadzenia działań za strony rządowej gdy nie rozróżnia się nawet właściwie związków zawodowych reprezentujących pracowników MSPiR.
  

Świnoujście 12.05.2009 
 
Pani Anna Wypych-Namiotko
 
Podsekretarz Stanu
w Ministerstwie Infrastruktury
 
 
Szanowna Pani Minister
 
            Kolejny raz zwracamy się do Pani z prośbą o spowodowanie realizacji obietnic płacowych dla Służby SAR składanych przez Ministerstwo Infrastruktury. Ostatnio otrzymujemy ze strony rządowej informacje na ten tematwzajemnie się wykluczające. Nasza organizacja związkowa skierowała do Pani kilka pism (ostatnio, w dniu 20 maja 2009, podczas obchodów Europejskiego Dnia Morza w Kołobrzegu w trakcie naszej demonstracji wręczyliśmy petycję na ręce Pani Iwony Bartólewskiej). Niestety, od kilku miesięcy, ze strony Ministerstwa Infrastruktury nie zauważamy żadnej reakcji. Nie wiemy nawet, czy nasze pisma dotarły na Pani ręce.
            Jak Pani wiadomo, od 9 czerwca 2009 trwa kolejna, nasilająca się akcja protestacyjna. Jednocześnie coraz więcej oficerów i kapitanów statków ratowniczych przenosi się do innych armatorów, a Ministerstwo Infrastruktury milczy.
            Pani Minister!
            Czy tylko my, pracownicy i związkowcy, widzimy dramatyczną sytuację i postępujący upadek ratownictwa morskiego w Polsce? Czy tylko nam zależy na tym, aby Rzeczypospolita Polska wywiązywała, się jako państwo morskie, ze swych międzynarodowych zobowiązań? Czy Polska ma być pariasem wśród członków Unii Europejskiej i całego morskiego świata? Wierzymy, że nie!
            Kwota o jaką idzie spór stanowi bardzo niewielki ułamek ogólnych kwot przeznaczonych w tegorocznym budżecie na gospodarkę morską. Skąd więc takie trudności?
            Żądamy poważnego traktowania przez Ministerstwo Infrastruktury pracowników Służby SAR i ich organizacji związkowych. 
 
Z poważaniem
 
Marian Kumiszcza
Przewodniczący MK NSZZ Solidarność
Morskich Służb i Przedsiębiorstw Ratowniczych

  

 


 

Do pracowników Służby SAR

W ostatnich dniach sygnały nadchodzące z Ministerstwa Infrastruktury dają nadzieję, że nasze żądania płacowe zostaną w dużej mierze zrealizowane. W rządowym projekcie budżetu na 2009 rok przewidziano pieniądze ( ~ 25 mln zł ) na podwyższenie płac w Urzędach Morskich i w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa.
Kwota, która przewidziana jest dla Służby SAR, pozwoliłaby na podwyżki płac w 2009 roku, średnio, o 30 %.
W tej sytuacji wstrzymujemy zapowiadane akcje protestacyjne, ale sporu zbiorowego nie odwołujemy. Poczekamy czy zostaną zrealizowane obietnice płacowe.

Za MK Morskich Służb i Przedsiębiorstw Ratowniczych
NSZZ Solidarność :
Marian Kumiszcza i Józef Wicki Gdynia 16.10.2008

 


 
Do pracowników Służby SAR

Jak zapewne wszyscy wiedzą Związki Zawodowe z MSPiR są od kilku miesięcy  ( „Solidarność” od września ub. roku ) w sporze zbiorowym w sprawie podwyżek płac dla pracowników Służby SAR.

Na pisma w tej sprawie kierowane do Pani Minister Anny Wypych-Namiotko nie otrzymujemy odpowiedzi.

W związku z tym podjęliśmy decyzję o proteście, w formie pikiety, podczas obchodów Europejskiego Dnia Morza w Kołobrzegu.
Podczas manifestacji, gdy dojdzie do spotkania z Panią Minister, wręczymy petycję w tej sprawie.  Do udziału w proteście zapraszamy wszystkich pracowników, członków Związków  i niezrzeszonych.  Prosimy o potwierdzanie udziału na adres nadawcy tego e-maila do 15 bm.


Do zobaczenia w Kołobrzegu!Za Międzyzakładową Komisję NSZZ Solidarność
Morskich Służb i Przedsiębiorstw Ratowniczych

Marian Kumiszcza

 

 


 

 

 

Gdynia 22.01.2009 r.


Pani
Anna Wypych-Namiotko
Podsekretarz Stanu
w Ministerstwie Infrastruktury

 

Dot.: funduszu wynagrodzeń pracowników Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni na 2009 rok.

Wnioskujemy do Pani Minister o:

1) wystąpienie do Ministra Infrastruktury o przesunięcie środków w wysokości 3 085 000 zł, przyjętych w ustawie budżetowej na rok 2009 w części 21, gospodarka morska i łączność, z rozdziału 60043 do rozdziału 60044.

2) spotkanie z przedstawicielami związków zawodowych działających w MSPiR w najbliższym możliwym dla Pani Minister terminie.


Uzasadnienie:
W związku z uprawomocnieniem się budżetu państwa na 2009  rok oraz obecną sytuacją budżetu nie widzimy realnej szansy na otrzymanie dodatkowych środków z rezerwy celowej na wynagrodzenia osobowe dla pracowników Służby SAR w związku z czym wnioskujemy jak wyżej.
Ministerstwo Infrastruktury w swoim stanowisku z dnia 10.10.2008 roku oraz na spotkaniu związkowym w Urzędzie Morskim w Gdyni zapewniło, że wzrost wydatków budżetowych  wykazany w projekcie  budżetu skierowanym do Sejmu RP ( w załączniku nr 10, cz.21, dz. 600 )
określa wysokość środków finansowych przeznaczonych na wzrost wynagrodzeń pracowników Urzędów Morskich oraz Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w 2009 roku.
Otrzymano zapewnienie, że proponowany wzrost wydatków o ok. 24 mln zł zostanie rozdysponowany pomiędzy Urzędy Morskie i Służbę SAR.

Z poważaniem

Marian Kumiszcza
Przewodniczący KM NSZZ Solidarność
Morskich Służb i Przedsiębiorstw Ratowniczych

 
Do wiadomości:
- Przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność
- Przewodniczący Krajowej Sekcji Morskiej Mir NSZZ Solidarność

 


 

 

 

26.09.2008 Spór zbiorowy w Ratownictwie.

W dniu 18 września 2008 Międzyzakładowa Komisja Morskich Służb i Przedsiębiorstw Ratowniczych NSZZ Solidarność rozpoczęła spór zbiorowy w sprawie podwyżek płac dla marynarzy i pozostałych pracowników zatrudnionych w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa.
Od przynajmniej 2 lat Związki Zawodowe działające w MSPiR kierowały do Dyrekcji i Ministerstwa Infrastruktury żądania płacowe. Niestety nie przyniosły one żadnego pozytywnego skutku. Teraz, gdy przyszła pora rozdziału kwot budżetowych przechodzimy do bardziej zdecydowanych kroków. Zmiana wskaźnika średniej płacy w Służbie SAR do średniej w gospodarce narodowej świadczy o tym, że nasze żądania nie są nieuzasadnione. W ostatnich 5 latach przedstawiały się one następująco:
2003 – 122,4 %
2004 – 121,2 %
2005 – 121,0 %
2006 – 115,6 %
2007 – 109,8 %
prognoza na 2008 – 100,0 %
W przypadku gdy nasza akcja nie przyniesie pozytywnych skutków przejdziemy do bardziej zdecydowanych akcji.Marian Kumiszcza
Przewodniczący MK MSiPR NSZZ Solidarność

 
Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w formularzu, dla potrzeb niezbędnych do subskrybcji newslettera - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości związane z marynarskim rynkiem pracy to dodaj swój adres e-mailowy.


Ostatnie wydanie

Wydanie Aktualne Wydania Archiwalne


Stronę odwiedziło
1747035 osób


Krajowa Sekcja Morska Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność".


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia